Mobilna Pracownia w Szkole w Zasani

Edukacja 13 lutego 2024 Wydanie 7/2024
Mobilna Pracownia w Szkole w Zasani

Wygrać mobilną pracownię komputerową? Brzmi jak marzenie! A co jeśli jest ono na wyciągnięcie ręki?

- Kiedy ogłoszono Ogólnopolski Konkurs Pracownia kompetencji cyfrowych organizowany przez OSE - Ogólnopolska Sieć Edukacyjna wiedziałam, że to jedyna taka szansa, żeby zapewnić naszej szkole dobry start w świecie cyfrowym - podkreśla Małgorzata Profic, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Zasani, koordynator projektu.

Konkurs przeznaczony był dla wszystkich szkół w Polsce. Oprócz głównego zadania uczniowie mieli wykonać zadania modułowe, dzięki czemu mogli się dowiedzieć, jak świadomie i bezpiecznie poruszać się po internecie, a także zdobyć nowe cyfrowe kompetencje. Ostatecznie wspólnie napisany post konkursowy został opatrzony grafiką autorstwa utalentowanej Natalii Pietrzyk, której pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Warto podkreślić, że nasza absolwentka wykonała swoją pracę na tablecie graficznym i nadal chętnie realizuje swoje artystyczne pasje.

Dzięki wygranej, Szkoła w Zasani została wyposażona w mobilną pracownię komputerową, składającą się z 16 laptopów wraz z przenośną szafą, zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania. Każdy zestaw został uzupełniony o oprogramowanie ułatwiające pracę z uczniami oraz interaktywny monitor, który przyda się na niejednej lekcji. Wartość całego zestawu wynosiła blisko 45 tys. zł. Nagroda w postaci mobilnej pracowni komputerowej pozwoli na prowadzenie kreatywnych i aktywizujących zajęć edukacyjnych.

- Cieszę się, że uczniowie mogą korzystać z nowej pracowni. Nasza młodzież wraz z nauczycielami podąża za nowoczesnością, a cyfrowy świat nie jest im obcy. Do konkursu przystąpiło 3075 szkół z całej Polski, tym bardziej cieszy mnie wyróżnienie starań naszej małej szkoły - podkreśla dyrektor szkoły Renata Piekarz.

We wtorek 6 lutego odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu, w którym udział wziął burmistrz Jarosław Szlachetka oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia, Małgorzata Ciemińska. Uczestnicy biorący udział w konkursie odebrali z rąk gości pamiątkowe dyplomy, a także drobne upominki.

Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” został współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

oprac. Karolina Korneszczuk-Podoba