Profesor Ryszard Tadeusiewicz Honorowym Profesorem Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie

Profesor Ryszard Tadeusiewicz Honorowym Profesorem Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie

Zapowiadaliśmy przed tygodniem, a dziś z dumą informujemy, że prof. Ryszard Tadeusiewicz, wybitny naukowiec, zasłużony dla informatyki, automatyki i biocybernetyki został uhonorowany tytułem Honorowego Profesora Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Uroczystość odbyła się w piątek, w samo południe, w auli AGH.

Prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz jest wybitnym polskim naukowcem specjalizującym się w dziedzinie automatyki, robotyki i biocybernetyki. Jest profesorem nauk technicznych oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Polskiej Akademii Nauk i wielu innych organizacji zrzeszających wybitnych naukowców i specjalistów. Profesor, oprócz pracy naukowej, wiele uwagi poświęca popularyzacji nauki, w swoich artykułach porusza szeroki zakres tematów, promując wiedzę techniczną i zachęca młodych ludzi do podjęcia studiów i kontynuowania kariery naukowej.

Profesor Ryszard Tadeusiewicz jest absolwentem myślenickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki i zawsze z dumą podkreśla, że jest Myśleniczaninem.

Redakcja i nasi Czytelnicy serdecznie gratulują Panu Profesorowi zaszczytnego wyróżnienia, jednocześnie czekając na kolejne felietony na łamach Gazety Myślenickiej.

MS