Punkt Szczepień Powszechnych już szczepi

Punkt Szczepień Powszechnych już szczepi

W ubiegłą środę został zaszczepiony pierwszy pacjent w Punkcie Szczepień Populacyjnych zlokalizowanym w myślenickiej hali widowiskowo-sportowej. W ciągu dnia w punkcie szczepionych jest około 550 osób.

Cała procedura szczepienia, wraz z czasem odpoczynku po szczepieniu na ewentualne niepożądane odczyny poszczepienne trwa około 20 – 30 min i przebiega sprawnie. Punkt szczepień będzie czynny od poniedziałku do soboty w godz. od 8.00 do 20.00 oraz w niedzielę od 8.00 do 14.00

Punkt Szczepień Powszechnych rozpoczął działanie w założonych ramach, a teraz od nas zależ czy uda nam się zbudować odporność i pokonać koronawirusa powodującego COVID-19. Są jeszcze wolne dawki na szczepienia w najbliższych dniach w Punkcie Szczepień Powszechnych na myślenickiej hali widowiskowo sportowej. Warto skorzystać i zapisać się!

Przypominamy, że w sprawie rejestracji i wyznaczenia terminu szczepienia można kontaktować się za pomocą e-rejestracji na pacjent.gov.pl, wysyłając SMS o treści SZCZEPIMYSIE na nr 880 333 333 lub kontaktując się bezpośrednio poprzez infolinię 989.

Szczepienia są przeprowadzane dostępnymi w Polsce szczepionkami, które dostarczane są przez Rządową Agencje Rezerw Materiałowych według liczby osób zarejestrowanych na dany dzień. Obsługę szczepień na hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach prowadzi firma DIAGNOZA z Jaworzna.

Drugi w powiecie Punkt Szczepień Powszechnych powstał w Dobczycach na ul. Podgórskiej 2 również tam można zaszczepić się od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00 – 20.00

Mateusz Murzyn Mateusz Murzyn Autor artykułu

Technolog chemik, przewodnik beskidzki, znakarz szlaków, Lider EDK Myślenice. Z zamiłowania opisuje otaczającą rzeczywistość czerpiąc inspiracje wprost z natury i górskich szczytów.