Spotkanie Seniorów Dolnego Przedmieścia

Spotkanie Seniorów Dolnego Przedmieścia

W sobotę, 3 maja, Dolne Przedmieście ożyło radością i wspomnieniami podczas spotkania seniorów, zorganizowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną z Myślenice Dolne Przedmieście. Atmosfera była niesamowita, a uśmiechy na twarzach uczestników świadczyły o tym, jak bardzo doceniają to wydarzenie.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 14.30 w Domu Strażaka, gdzie panie i panowie zostali serdecznie powitani przez druhów OSP. Stoły uginały się od przysmaków, by nikt nie wyszedł z pustym żołądkiem. Były ciasta, kawa i herbata - wszystko to, co kocha się w domowej kuchni.

Po pierwszych rozmowach i wspomnieniach przyszedł czas na oficjalną część spotkania. Prezes OSP Łapa Edward powitał wszystkich serdecznym słowem i podziękował seniorom za ich wkład w rozwój społeczności lokalnej. Następnie zabrał głos proboszcz ks. kanonik Zdzisław Balon i ks. kanonik Wójcik Stanisław. Spotkanie trwało do późnych godzin popołudniowych, ale nikt nie miał ochoty się rozstawać. Była to okazja nie tylko do spotkania starych przyjaciół, ale również do zawarcia nowych znajomości i wzmacniania więzi społecznych. Druhowie z OSP Myślenice Dolne Przedmieście zadbali o to, by seniorzy poczuli się wyjątkowo i docenieni, i z pewnością ta wyjątkowa okazja na długo pozostanie w ich pamięciach. Do zobaczenia w tym samym gronie już za rok.

Jan T. Pitak