Wakacje 80. z kolekcji Marka Stoszka

Wakacje 80. z kolekcji Marka Stoszka

Szanowni Czytelnicy nadeszły wakacje, dla wielu z nas jest to również czas wspomnień. Proponujemy Państwu zatem wakacyjny cykl, w którym będziemy prezentować zdjęcia głownie z lat 80. ubiegłego wieku, przedstawiające właśnie wakacje w naszym mieście. Może na niektórych Państwo się rozpoznacie.

Na wspólne wakacje zawiezie nas Fiat 125 jamnik, chluba myślenickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Widoczny egzemplarz zaparkował na myślenickim jazie, obok kultowego wówczas baru „Mikrus” .W tle za nim widoczna budka to tak zwane „rożno”, czyli punkt sprzedaży kiełbasek, które smakowały jak z ogniska.

Auta te produkowane były w latach 1974–1975. Wydłużone Fiaty 125p z rozstawem osi 3400 mm powstawały zarówno w wersji sedan, jak i cabrio. Dzisiaj mówi się, że łącznie wyprodukowano 70 limuzyn i zaledwie 7 kabrioletów. 22 lipca 1974 roku na Trasie Łazienkowskiej miała miejsce premiera auta.

Marek Stoszek Marek Stoszek Autor artykułu

Socjolog i kulturoznawca. Badacz i propagator historii, kultury i tradycji naszego regionu. Dziennikarz, w latach 2019 i 2020 redaktor naczelny Gazety Myślenickiej.