Wędrówki z PTTK Lubomir

Wędrówki
z PTTK Lubomir
Fot. Renata Knapczyk

W tym roku wyjątkowo długo mogliśmy cieszyć się zimową aurą. O jej pięknie i bogactwie mogli przekonać się uczestnicy wycieczki organizowanej przez PTTK Oddział Lubomir w Myślenicach. W walentynkowy, niedzielny poranek wyruszyli oni w Gorce, do Ochotnicy Górnej, gdzie wyruszyli ścieżką dydaktyczną Gorczańskiego Parku Narodowego „Na Pańską Przehybkę”. Po drodze poznali historię i zobaczyli miejsce upadku zestrzelonego amerykańskiego samolotu bombowego typu Liberator, o imieniu „California Rocket”. Następnie ruszyli w górę szlaku, by dotrzeć do jednej z najbardziej widokowych wież w okolicy. Magurki - bo tak nazywa się szczyt nie należy ani do największych, ani wybitnych wzniesień, jednak zachwyca widokami Tatr oraz doliny Ochotnicy.

Już na 13 i 14 marca myślenicki PTTK zapowiada kolejną wyprawę. Tym razem spędzimy dwa dni w Beskidzie Sądeckim. W planie znajdziecie atrakcje, takie jak zdobycie Radziejowej - najwyższego szczytu Beskidu Sądeckiego, gdzie ponad lasem króluje wieża widokowa z przepiękną panoramą Tatr oraz przejście fragmentu Głównego Szlaku Beskidzkiego. Odwiedzimy też miasto góralskiego filozofa. Dowiecie się także kilku ciekawostek o życiu pewnej świętej związanej z Sądecczyzną, kim byli górale czarni i kto mieszkał w Szlachtowej. Wycieczkowicze dowiedzą się też skąd płyną wody Popradu oraz co Zygmunt z Węgier zostawił pewnemu Władkowi z Litwy. Dużą atrakcją będzie również nocleg w prawdziwym górskim schronisku.

Szczegóły i zapisy w biurze Oddziału PTTK Lubomir w Myślenicach (Rynek 27, II piętro) lub przez stronę internetową www.pttk.myslenice.pl

Mateusz Murzyn Mateusz Murzyn Autor artykułu

Technolog chemik, przewodnik beskidzki, znakarz szlaków, Lider EDK Myślenice. Z zamiłowania opisuje otaczającą rzeczywistość czerpiąc inspiracje wprost z natury i górskich szczytów.