Wszyscy byli zwycięzcami

Wszyscy byli zwycięzcami

Z inicjatywy druhów z OSP Górne Przedmieście zorganizowany został piknik I Myślenicki Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Bazą były obiekty LKS Górki.

Świetna zabawa w strażackiej atmosferze, liczne atrakcje oraz gra terenowa - wszystko to sprawiło, że był to bardzo udany dzień dla strażackiej młodzieży. Na pikniku doskonale bawiły się MDP z powiatu myślenickiego oraz przybyli goście z okolic.

Jak podkreślali organizatorzy, wszyscy uczestnicy pikniku byli zwycięzcami gry terenowej, wszyscy też otrzymali pamiątkowe medale z rąk władz strażackich, gminnych i powiatowych. Na szczególne gratulacje zasługują MDP z Myślenic Śródmieścia I miejsce, drużyny z Górnego Przedmieścia i Skawina I za zajęcie II miejsca oraz drużyna Rzozów II za miejsce III.

W trakcie pikniku odbył się również pokaz gaszenia pożaru, który może wydarzyć się w każdej kuchni. Po zawodach uczestnicy i goście otrzymali tradycyjny strażacki poczęstunek. Na zakończenie, z rąk kierownik Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, komendant OSP Górne Przedmieście odebrał niezwykle przydatną torbę ratunkową wraz z wyposażeniem.

Patronat nad piknikiem objęli Marszałek Województwa Małopolskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, Starosta Powiatu Myślenickiego Józef Tomal, Prezes Powiatowego Zarządu OSP RP.

Marek Stoszek Marek Stoszek Autor artykułu

Socjolog i kulturoznawca. Badacz i propagator historii, kultury i tradycji naszego regionu. Dziennikarz, w latach 2019 i 2020 redaktor naczelny Gazety Myślenickiej.