Zaproszenie do kina Agrafka

Zaproszenie do kina Agrafka

W moim dzisiejszym felietonie najważniejszy jest rysunek, który znajduje się na jego końcu. Rysunek ten otrzymałem we wtorek, bo – jak pewnie większość Państwa pamięta – 22 stycznia jest tak zwany Dzień Dziadka i moja wnuczka Justynka (10 lat) postanowiła obdarować mnie właśnie tym obrazkiem z tej miłej okazji.

Chciałbym podkreślić, że nie jest to obrazek przypadkowy!

Anonsuje on bowiem moje wystąpienie na spotkaniu z dziećmi na temat przyszłych relacji ludzi i robotów. Spotkanie to będzie miało miejsce w Kinie Agrafka (w Krakowie) w ramach tak zwanego Zimowiska Filmowego.

Zimowisko Filmowe to inicjatywa Fundacji Wspierania Kultury Filmowej CYRK EDISON. Zimowisko Filmowe ma zapewnić godziwą rozrywkę tym uczniom, którzy tegoroczne zimowe ferie będą musieli spędzać w mieście. W kinie Agrafka (Kraków, ul. Krowoderska 8, 10 minut od Dworca) codziennie od 12 lutego 2024 roku do końca ferii organizowane będą pokazy ciekawych filmów, poprzedzone spotkaniami i rozmowami z osobami mającymi jakiś związek z tematem wyświetlanych filmów.

W szczególności w dniu 14 lutego 2024 roku o godzinie 10:00 odbędzie się pokaz filmu (duńskiego) „Mój brat robot”, poprzedzony moim krótkim wykładem na temat robotów i sztucznej inteligencji. Podstawą do wykładu będzie moja książka „Alicja w Krainie Przyszłości – czyli jak działa sztuczna inteligencja”, która jest komiksem przeznaczonym właśnie do tego, żeby dzieci w wieku około 10 lat dowiedziały się, co to jest sztuczna inteligencja i przygotowały się do życia w świecie, w których nieuchronnie będą się spotykały z różnymi robotami. W książce dziewczynka Alicja, która zaprzyjaźnia się z robotem Basią, dostarcza czytelnikom szeregu bardzo cennych wiadomości. Książka ta została przetłumaczona na wiele języków i wydana w wielu krajach, przy czym jako szczególnie niezwykłą ciekawostkę pokażę na spotkaniu wydanie tej książki w języku koreańskim.

Piszę o tym wszystkim, bo jest możliwe uczestnictwo w tym moim wykładzie dzieci z Myślenic, które mogą 14.02.2024 przyjechać do Krakowa, przyjść do kina Agrafka, kupić bilet (cena promocyjna 16 zł), posłuchać wykładu, obejrzeć wspomniany film, a potem pospacerować po zimowym Krakowie.

A co – czy tylko Krakowianie mają przyjeżdżać do Myślenic w ramach ferii? My też możemy!