Zielona gra terenowa

Zielona gra terenowa

W sobotę 27 kwietnia w parku miejskim na Zarabiu odbyła się rodzinna gra miejska w ramach projektu „Zielono Myślenice”. Projekt miał na celu zwiększenie świadomości ekologicznej i łączył się z obchodami Miesiąca Dla Ziemi.

Grę terenową we współpracy z Centrum Aktywności Lokalnej zorganizowali harcerze z Hufca Myślenice. Do udziału mógł zgłosić się każdy, kto chciał spędzić sobotnie przedpołudnie na świeżym powietrzu w duchu współzawodnictwa, a przy okazji poszerzyć swoją wiedzę z zakresu szeroko pojętej ochrony przyrody. Zadania dotyczyły m.in. budowy karmików dla ptaków z ekologicznych materiałów (starych butelek, sznurka itp.), segregacji odpadów wg. czasu ich rozkładu oraz wytyczania symbolicznego obszaru parku narodowego.

Dzięki współpracy małych i dużych, uczestnikom udało się bardzo sprawnie odnaleźć wszystkie punkty i zmieścić w limicie czasu.

Zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych CAL, aby być na bieżąco i wziąć udział w kolejnych bezpłatnych wydarzeniach, organizowanych dla mieszkańców gminy.

Centrum Aktywności Lokalnej