25 lat integracji w „Dwójce”

25 lat integracji w „Dwójce”

W Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach, 23 stycznia odbyło się wyjątkowe spotkanie integracyjne, które było równocześnie uroczystym zwieńczeniem Jubileuszu 25-lecia Integracji w tej placówce oraz w całej gminie Myślenice.

Wydarzenie to, nie tylko podkreśliło istotę integracji między pokoleniami, ale ukazało również mocną więź między społecznością szkolną a lokalną. Wśród gości znaleźli się m.in. naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Małgorzata Ciemińska oraz przedstawiciele instytucji partnerskich, które od lat współpracują z placówką: seniorzy z Dziennego Domu „Senior +”, oraz z Klubu Senior +, podopieczni i nauczyciele z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, uczniowie i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i przedstawiciele Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice na czele z panią prezes Katarzyną Maślak.

Pierwsza klasa integracyjna w „Dwójce” i zarazem w gminie Myślenice została utworzona w 1998 roku.

– Przez 25 lat w naszej szkole tworzono kolejne oddziały integracyjne i realizowano projekty na rzecz edukacji włączającej. Jesteśmy dumni, że przez te wszystkie lata dajemy szansę przebywania, uczenia się i wychowania wszystkim dzieciom, zarówno pełnosprawnym, jaki i dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych – mówiła dyrektor szkoły, Justyna Otfinowska. – Obecnie w SP nr 2 funkcjonują trzy klasy integracyjne oraz pięć klas z modelem edukacji włączającej - dodała.

Po części artystycznej, wypełnionej muzyką, tańcem i wzruszającymi występami, nadszedł czas na uroczyste wręczenie nagród dla laureatów dwóch konkursów: Gminnego Konkursu Plastycznego „Jesteśmy razem - integracja w oczach dziecka” oraz Gminnego Konkursu Literackiego „Jesteśmy razem - osoby z niepełnosprawnością są wśród nas”. Zwycięzcy konkursów oraz ich nauczyciele otrzymali dyplomy i nagrody, wręczone przez naczelnik Małgorzatę Ciemińską. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko uhonorowało zaangażowanie uczestników, ale także podkreśliło wartość integracji społeczności szkolnej i lokalnej w duchu wzajemnego szacunku i zrozumienia.

Gminny Konkurs Plastyczny „Jesteśmy Razem – Integracja W Oczach Dziecka”

Kategoria: klasy I – III: I miejsce: Tomasz Blecharczyk - Szkoła Podstawowa w Bęczarce, Karol Halek - Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach; II miejsce: Emilia Nosal - Zespół Placówek Oświatowych w Drogini, Oliwia Godniak - Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach; III miejsce: Wiktoria Maślak - Szkoła Podstawowej nr 3 w Myślenicach, Oliwier Woźnica - Zespół Placówek Oświatowych w Drogini.

Gminny Konkurs Literacki „Jesteśmy Razem – Osoby Z Niepełnosprawnością Są Wśród Nas”

Kategoria: klasy IV – VI: I miejsce: Gabriela Marcinkiewicz - Zespół Placówek Oświatowych w Jasienicy; II miejsce: Marek Górka - Szkoła Podstawowa w Zasani, Oliwia Cholewa - Zespół Szkolno-Przedszkolny (SP nr 4) w Myślenicach; III miejsce: Alicja Hodurek - Szkoła Podstawowa nr 3 w Myślenicach, Zuzanna Sraga - Zespół Placówek Oświatowych w Osieczanach, Zbigniew Święch - Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach.

Kategoria: klasy VII – VIII

I miejsce: Emilia Magiera - Zespół Szkolno-Przedszkolny (SP nr 4) w Myślenicach; II miejsce: Lidia Adamów - Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach; III miejsce: Karolina Światłoń - Zespół Placówek Oświatowych w Jasienicy

Karolina Korneszczuk-Podoba Karolina Korneszczuk-Podoba Autor artykułu

Studiowała resocjalizację na Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum. Jej największą życiową pasja jest praca, nie wyobraża sobie bezczynności, dlatego często robi wiele rzeczy na raz i z reguły jej się to udaje