Czy ktoś jest w stanie powstrzymać Iskrę Głogoczów?

Czy ktoś jest w stanie powstrzymać Iskrę Głogoczów?

Jeśli ktoś zastanawia się, jaka jest najlepsza drużyna w rundzie wiosennej w Klasie B, to odpowiedź może być tylko jedna – Iskra Głogoczów. Choć w minioną niedzielę Dukla Bysina postawiła twarde warunki, to i tak zespół Andrzeja Biela dopisał sobie trzy punkty w ligowej tabeli i zanotował kolejne czyste konto.

Zespół z Głogoczowa w tej rundzie wygrał do tej pory wszystkie mecze i przewodzi tabeli Klasy B (tyle samo punktów, co Grodzisko Raciechowice i jeden mecz rozegrany mniej). W ostatnich trzech kolejkach Iskra ograła kolejno 5:0 Karpaty II Siepraw, 6:0 Górki Myślenice i 2:0 Duklę Bysina. Co ciekawe, największy opór stawiał ten ostatni zespół, który przez całą pierwszą połowę był w stanie głęboką defensywą odpierać ataki rywali.

Zaskakująco dobrze spisuje się ostatnio Sęp. Drużyna z Drogini wskoczyła na odpowiednie tory i najpierw ograła w derbach 4:2 Rokitę Kornatka, a następnie sprawiła sensację, wygrywając z faworyzowanym Grodziskiem Raciechowice 2:1. Z kolei w ubiegły weekend dość pewnie zespół Marcina Wojtunika zwyciężył 3:0 w starciu ze Szczeblem Lubień. Dzięki takim wynikom zajmuje on obecnie wysokie piąte miejsce.

Zaledwie jedną pozycję niżej znajduje się Jawor. Piłkarze z Jawornika są trzecią drużyną z naszej gminy, która w ostatnich trzech kolejkach zanotowała komplet zwycięstw. 5:4 z Jordanem Sum II Zakliczyn, 3:2 z Radwanem Skomielna Czarna i 6:0 z Cyrhlą Krzczonów pokazują, że na meczach tego zespołu nie można się nudzić.

Czarna seria dopadła z kolei Górki, które przegrały ostatnie trzy ligowe spotkania. Myśleniczanie w ubiegły weekend pauzowali, ale wcześniej przytrafiły im się przykre porażki 0:6 z Iskrą Głogoczów oraz 1:2 ze Szczeblem Lubień. W nieco lepszej dyspozycji jest Dukla Bysina, która co prawda przegrała aż 0:11 z Grodziskiem Raciechowice, lecz później udało jej się wygrać 1:0 z wyżej wspomnianym Szczeblem i mimo porażki dzielnie przeciwstawiać się Iskrze.

Jeśli chodzi o sprawę awansu, to jest ona niemal rozstrzygnięta. Po promocję do Klasy A pewnie zmierzają Iskra Głogoczów oraz Grodzisko Raciechowice, które daleko w tyle zostawiły całą stawkę (14 punktów przewagi nad trzecim miejscem).