Dalin pokonał lidera

Dalin pokonał lidera

No i sprawdziły się nasze prognozy. Tydzień temu pisaliśmy, że biorąc pod uwagę wahania formy jakie Dalin Myślenice miewa tej jesieni, to po wyjątkowo kiepskim meczu z Glinikiem Gorlice, musi nastąpić jakiś naprawdę dobry występ przeciwko Bruk Betowi II Nieciecza. Przyznajmy jednak, że tak znakomitego chyba mało kto się spodziewał.

Tym razem podopieczni Marcina Przęczka oraz Bartłomieja Piszczka zaprezentowali się jak bardzo dobrze zestrojona orkiestra, albo mechanizm wysokiej klasy zegarka. Wszystko się zazębiało jak należy i nawet trudno wyróżnić jakiegoś jednego zawodnika kosztem innego. Mateusz Reczulski i Dawid Kałat co chwilę przeszywali prostopadłymi podaniami obronę gości, Kamil Sobala wywierał na defensorach Bruk-Betu taką presję, że zdarzały im się zupełnie szkolne błędy, Jakub Górecki dawał sobie radę nawet mając wokół siebie trzech rywali, a skrzydłami groźnie szarżowali Kacper Gunia i Andrzej Biel. Do tego dodajmy świetną grę całej formacji obronnej, w której każdy błąd jednego zawodnika był natychmiast naprawiany przez innego. Bruk-bet praktycznie nie oddawał groźnych strzałów, a gdy to się przyjezdnym udawało zawsze na posterunku był Jakub Nędza. O tym jak dobrze wyglądał Dalin Myślenice w sobotnim meczu i jak dalece zdominował lidera IV ligi najlepiej chyba świadczy fakt, że trenerem gości Waldemar Dzierżanowski już w 30 minucie dokonał trzech zmian, co jest wydarzeniem wyjątkowo rzadkim na każdym poziomie rozgrywkowym.

Myśleniczanie natomiast pierwszych korekt w składzie dokonali już w doliczonym czasie gry. Rozmiary zwycięstwa mogły być jeszcze wyższe, bo bliski zdobycia swojego drugiego gola był rozgrywający świetny mecz Kuba Górecki, niewiele zabrakło do szczęścia również Łukaszowi Kowalskiemu czy Kamilowi Sobali, ale to nie zmienia faktu, że tak dobrego Dalinu na własnym boisku przeciwko równie mocnemu rywalowi nie oglądaliśmy tej jesieni, a może nawet tego roku. Za tydzień Dalin zagra na wyjeździe z Wolanią Wola Rzędzińska, a na własnym stadionie zobaczymy ich 29 października w meczu w Popradem Muszyna. Po 13 kolejkach Dalin Myślenice zajmuje 11 miejsce i dorobkiem 19 punktów traci 15 oczek do liderujących Wiślan Jaśkowice i 12 do Bruk-Betu II Nieciecza.

Dalin Myślenice – Bruk Bet II Nieciecza 1:0 (1:0)

Bramka: 1-0 Górecki 6

Dalin: Nędza- Tokarz, Przetocki, Kowalski, Biel – Gunia, Reczulski, Jędrzejowski, Kałat (90+1 Malisz), Górecki (90 +2 Cienkosz) – Sobala

Bruk Bet: Bartoszek – Cieśla, Gajda (30 Kuchta), Jania (30 Banasik), Jovanovic, Krasiński, Kukułowicz, Lusiusz, Pietraszkiewicz (30 Matuszewski), Wacławek (77 Pikul), Wrzosek (70 Pek).

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).