Dodatkowe wspólne patrole policji i straży miejskiej na czas wakacj

Dodatkowe wspólne patrole policji i straży miejskiej na czas wakacj

Trzeci rok z rzędu podczas wakacyjnych weekendów w mieście i gminie Myślenice pojawią się dodatkowe patrole. Będą to, tak jak w ubiegłych dwóch latach, wspólne patrole policji i straży miejskiej, a to dzięki podpisanej we wtorek 2 lipca umowie pomiędzy gminą Myślenice a Komendą Powiatową Policji w Myślenicach. Sygnowali ją burmistrz Jarosław Szlachetka i mł. insp. Maciej Rymar, komendant powiatowy policji. Obecny przy tym był także Artur Kasicki, komendant Straży Miejskiej w Myślenicach.

- Podpisaliśmy umowę w sprawie dodatkowych, płatnych patroli. Patroli, które będą składać się z funkcjonariusza policji i funkcjonariusza straży miejskiej. Będą one miały na celu przede wszystkim monitorowanie i działanie prewencyjne na terenie przede wszystkim Myślenic, ale będą one dysponowane w ramach zgłoszeń mieszkańców, sołtysów czy radnych, także na teren gminy. Chcemy dzięki temu jeszcze bardziej wzmocnić poczucie bezpieczeństwa naszych mieszkańców i tych, którzy coraz chętniej przyjeżdżają do Myślenic i korzystają z uroków myślenickiego Zarabia – mówił burmistrz Jarosław Szlachetka zaraz po podpisaniu umowy.

Patrole będą pracowały w weekendy w godzinach 16:00 – 00:00, kiedy to, jak pokazują analizy, najczęściej dochodzi do wykroczeń.

W ubiegłe wakacje takie wspólne patrole podjęły 153 interwencje. Wylegitymowały 164 osoby, a jedną zatrzymały na tzw. gorącym uczynku podczas popełniania przestępstwa.

Ujawniono 135 wykroczeń, w tym 55 drogowych, 17 dotyczących zakłócania spokoju i porządku publicznego, 15 - spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, 12 – zaśmiecania miejsc publicznych i 36 innych.

Nałożono 48 mandatów karnych na kwotę prawie 14 tys. zł, a 63 osoby pouczono.