EKO STWOREK w przedszkolu nr 4

Edukacja 27 kwietnia 2021 Wydanie 16/2021
EKO STWOREK w przedszkolu nr 4

Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy jeszcze niedawno, na szczęście minęła. Aby czas zamknięcia przedszkola był przyjemny i wartościowy, zorganizowaliśmy konkurs dla dzieci i ich rodziców.

Celem konkursu było: zainspirowanie przedszkolaków do ponownego i kreatywnego wykorzystywania zbędnych materiałów użytku codziennego, promowanie edukacji ekologicznej dzieci w wieku przedszkolnym, kształtowanie świadomego ograniczenia odpadów i wykorzystania jako surowce wtórne w życiu codziennym, wspieranie i propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego w gronie rodzinnym.

Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie i wykonanie „EKO STWORKA” z materiałów do recyklingu (papieru, tektury, plastiku, aluminium, materiałów tekstylnych itp.).

Wpłynęło do nas naprawdę dużo prac, z czego jesteśmy niezwykle zadowoleni! Powstała imponująca wystawa, którą można było podziwiać w szatni naszego przedszkola. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie uczestników, dbałość o szczegóły, pomysłowość, różnorodność, oryginalność, kreatywność. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę. Wyłonienie zwycięzców z tak dużej ilości uczestników było bardzo trudne, więc jury zdecydowało, że wszystkie dzieci otrzymają I miejsce, bo tak naprawdę, nie o miejsce tu chodziło, a o wspaniałą zabawę i radosny nastrój. Uwieńczeniem imprezy było wręczenie nagród, które zasponsorowali rodzice dzieci uczęszczających do naszego przedszkola, za co bardzo dziękujemy!

Elżbieta Trzcińska