Kolejny tragiczny weekend

Kolejny tragiczny weekend

W te wakacje strażacy mają pełne ręce roboty. Od piątku do niedzieli drugiego lipcowego weekendu strażacy z powiatu myślenickiego odnotowali 20 interwencji, w tym: 5 pożarów, 9 wypadków, 4 inne działania oraz 2 fałszywe alarmy

Strażacy gasili pożary samochodów w Dobczycach, Myślenicach oraz w Polance. W miejscowości Poznachowice Dolne zapaliło się suche drzewo prawdopodobnie od wcześniej podpalonego siana, a w miejscowości Sawa spaliło się 30 arów suchej trawy.

Łącznie we wszystkich wypadkach strażacy udzielili 10. osobom kwalifikowanej pierwszej pomocy, które zostały poszkodowane w wypadkach oraz zabezpieczali miejsce zdarzenia. Najgroźniejszy wypadek miał miejsce w Glichowie na drodze powiatowej. Tam z niewyjaśnionych przyczyn samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne. Jedna z nich została przetransportowana śmigłowcem LPR do krakowskiego szpitala.

W miejscowości Trzebunia strażacy udzielali pierwszej pomocy mężczyźnie, który wychodząc na słup wysokiego napięcia (110kV) został porażony prądem, a następnie spadł z niego. Poszkodowany również został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.