Małopolska Liga Zapaśnicza - I Rzut

Małopolska Liga Zapaśnicza - I Rzut

KS Bieżanowianka – organizator zawodów postanowił od 2024 roku rozszerzyć formułę turnieju zapraszając ekipy zagraniczne z Czech i Ukrainy. Dzięki temu Małopolska Liga Zapaśnicza z dotychczasowym zasięgiem ogólnopolskim przekształciła się w turniej międzynarodowy.

Zyskała na tym ranga zawodów i znacznie zwiększyła się liczba uczestników. W pierwszym z przewidzianych czterech rzutów uczestniczyło 163 zawodników z klubów polskich i kilka ekip zagranicznych – łącznie 19 klubów. KS Dalin reprezentował Jakub Tomera, dla którego był to drugi start w tak silnym turnieju zapaśniczym rangi międzynarodowej. Pomimo to w swojej kategorii wagowej do 35 kg liczącej 13 zawodników wywalczył brązowy medal wygrywając cztery walki, a tylko jedną przegrał. Wpadkę zaliczył już w pierwszej walce przegrywając z Wiktorem Błotko z Katowic, co spowodowało spadek do Grupy B. Walcząc w tej grupie stracił szansę walki o złoty medal, jedynie pozostała walka o brąz, lecz musiał pokonać kilku przeciwników. Kuba sprostał temu wyzwaniu wygrywając po kolei z Aleksandrem Ślusarzem z Gorlic, Dmitro Tronitskyim z Ukrainy i Filipem Skupnikiem z Raciborza. W walce o brązowy medal pokonał Mateusza Adamczewskiego z Raciborza.

Bardzo cieszy nas postawa Kuby, który nie załamał się po przegranej walce, lecz rozkręcał się po każdej kolejnej wygranej z coraz silniejszymi przeciwnikami.

Kolejne zawody MLZ są przewidziane w czerwcu, październiku i w grudniu.

Sponsorem Głównym KS Dalin jest PKN Orlen.