Małopolska Liga Zapaśnicza II Rzut

Sport 20 września 2022 Wydanie 35/2022
Małopolska Liga Zapaśnicza II Rzut

W sobotę, 17 września w Krakowie odbył się II Turniej w ramach tegorocznej Małopolskiej Ligi Zapaśniczej, która powstała z inicjatywy działaczy KS Bieżanowianka. Od momentu powstania liga z zawodów regionalnych przekształciła się w ogólnopolską.

W II Rzucie uczestniczyło 122 zawodników z 11 klubów województw: małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i wielkopolskiego. Z powodu absencji chorobowych KS Dalin reprezentowało tylko dwóch zawodników, którzy wywalczyli brązowe medale. Kacper Bijan w kat. wagowej do 51 kg natrafił na dwóch zawodników ze ścisłej czołówki: aktualnego Mistrza Polski LZS Jakuba Bujakiewicza i srebrnego medalistę Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dawida Malika. Obaj stoczyli już po kilkadziesiąt zwycięskich walk, tak, że wynik pojedynków przy małym doświadczeniu Kacpra mógł być tylko jeden. Drugi z naszych zawodników Jakub Tomera debiutował w prawdziwych zawodach rywalizując w grupie Dzieci do 30 kg. Po sukcesach w zawodach o uproszczonej formule przegrał z bardziej doświadczonymi zawodnikami: Bartoszem Lewandowskim z Raciborza i Franciszkiem Skowronem z Jaroszowca.

W przerwie zawodów nasza najmłodsza zawodniczka, która trenuje również gimnastykę artystyczną w klubie Diament Myślenice zademonstrowała pokaz swoich umiejętności, który spotkał się z dużą owacją obecnych zawodników, sędziów, trenerów i kibiców.

Przed naszymi zawodnikami kolejne poważne wyzwania. Jan Mastela został powołany do Reprezentacji Polski i już w sobotę 24 września będzie walczył w Pucharze Europy Seniorów w Sumo. Polski Związek Sumo ogłosił również skład reprezentacji na Mistrzostwa Europy Młodzików w Sumo, które odbędą się w Estonii w terminie 6-9 października. Na liście są kolejni nasi zawodnicy Jakub Korbas i Kacper Żelazny. Niestety PZS nie pokrywa kosztów uczestnictwa w tej grupie wiekowej, w związku z tym poszukujemy sponsorów, którzy pomogą w realizacji wyjazdu do Estonii.

Ryszard Szpakiewicz