Mariusz Szlachetka muchowym mistrzem koła

Sport 18 lipca 2017 Wydanie 25/2017
Mariusz Szlachetka muchowym mistrzem koła

Na rzece Rabie od mostu w Dobczycach do mostu w Gdowie odbyły się Muchowe Mistrzostwa Koła PZW Myślenice. Do walki o tytuł stanęło 10 zawodników, a najlepszy okazał się Mariusz Szlachetka

Zaliczanymi do punktacji były wszystkie gatunki pstrąga i lipienie. Sędziowano sobie wzajemni, dbając o dobrą kondycję złowionych ryb. Pogoda jak na czerwiec przystało - piękna, słonecznie i bardzo ciepło, woda o niskim stanie z dużą ilością płynących glonów.

Po krótkiej odprawie, rozlosowano stanowiska, po czym każda para zawodników udała się na swe miejscówki. Zmagania trwały trzy i pół godziny, minęły w bardzo przyjaznej atmosferze i zdrowej rywalizacji. Po zakończeniu, podliczono wyniki, i tak oto Mistrzem Koła PZW Myślenice w wędkarstwie muchowym na 2017 rok, został Mariusz Szlachetka, łowiąc 8 ryb, I wicemistrzem został Łukasz Ostafin, również 8 ryb, a II Bogusław Murzyn 5 ryb. Kolejne miejsca zajęli: 4m. Marcin Słomka - 3 ryby, 5m. Stanisław Kantor 2 - ryby, 6 m. Krzysztof Stalski - 2 ryby, 7m. Marian Masełko - 1 ryba. W kategorii junior zwyciężyła Aneta Nalepa łowiąc 2 ryby. Puchary wręczył sekretarz koła Marcin Słomka, następnie można się było posilić własnoręcznie usmażoną kiełbasą z ogniska.