„Miłości bez Krzyża nie znajdziecie, a Krzyża bez Miłości nie uniesiecie”

„Miłości bez Krzyża nie znajdziecie, a Krzyża bez Miłości nie uniesiecie”

To zdanie Jana Pawła II było mottem przewodnim tegorocznej Drogi Krzyżowej ulicami parafii Trzemeśnia. Słowa te pokrywały się również z dekoracjami ołtarza kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia oraz kazaniami pasyjnymi głoszonymi przez cały wielki post podczas Gorzkich Żali.

Późnym wieczorem, gdy na ulicach zapanował już mrok, wierni wyruszyli, aby uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Rozważania przedstawili zgromadzonym członkowie grupy teatralnej „Dzięki Niemu Gramy”, która w tygodniu poprzedzającym Wielkanoc prezentuje spektakl pod tytułem „Misterium Wielkanocne”.

Pomimo niesprzyjającej aury, na ulicach Trzemeśni pojawiło się wiele osób, które ze świecami w dłoniach maszerowało szlakiem brzozowych krzyży. Droga Krzyżowa rozpoczęła się przed kościołem Matki Bożej Pocieszenia, zatoczyła koło i zakończyła się przed pomnikiem Jana Pawła II, którego słowa były rozważane podczas nabożeństwa.

Droga Krzyżowa to tylko część uroczystości, które miały miejsce w Niedzielę Palmową w parafii Trzemeśnia. Oprócz tego w Porębie odbył się konkurs na najpiękniejszą palmę, a podczas uroczystej mszy w południe w Trzemeśni pojawił się nawet żywy osiołek, który miał przypominać ewangeliczne sceny przybycia Jezusa do Jerozolimy.