Mistrzostwa Małopolski w Judo

W sobotę 11 maja, w Wolbromiu odbyły się Mistrzostwa Małopolski Juniorów Młodszych i Juniorów w Judo. Organizatorem turnieju był Ukemi Judo Wolbrom.

W klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajęła drużyna Wisły Kraków, która zgromadziła 11 medali. Na 2 miejscu sklasyfikowana została ekipa Sokoła Myślenice, a 3 miejsce zajął zespół MOSiR Bochnia.

W Wolbromiu zawodnicy Trenera Wiktora Siłuszyka zdobyli łącznie 5 medali. W kategorii juniora młodszego Amelia Różańska (FU18-57kg) oraz Hubert Strzelec (MU18-90kg) zdecydowanie wygrali swoje walki i wywalczyli złote medale i tytuł Mistrza Małopolski.

W kategorii juniora złoty medal i tytuł Mistrza Małopolski zdobyła Oliwa Murzyn (FU21-57kg). Srebrny medal wywalczył Maciej Mitan (MU21- 100kg). Po zaciętych walkach medal brązowy wywalczył Adam Stopka (MU21-66kg), który w decydującej walce o 3 miejsce pokonał swojego przeciwnika w 7 sekund. Natalia Piękoś (FU21-63kg) po dobrych pojedynkach zakończyła swoje zawodny na 5 miejscu.