Najlepsze drużyny z Klas B, A i Okręgowej

Najlepsze drużyny z Klas B, A i Okręgowej

Piłkarski sezon dobiegł już końca, więc przyszedł czas podsumowań. Przez rundę jesienną i wiosenną relacjonowaliśmy, jak spisywały się drużyny z gminy Myślenice w Klasie B, Klasie A i Klasie Okręgowej. Tym razem przedstawimy wam najlepsze zespoły po zakończeniu rozgrywek na każdym z tych poziomów.

Klasa B: Iskra Głogoczów - Mistrzostwo i awans do Klasy A – 62 punkty w 24 meczach - średnia punktów na mecz: 2,59

Iskra jest jedynym zespołem z naszej gminy, który w tym sezonie wywalczył awans. Przez cały sezon toczyła ona zawzięty bój z Grodziskiem Raciechowice o pierwsze miejsce w Klasie B, który ostatecznie udało się wygrać i zakończyć rozgrywki na pozycji lidera. Nie przeszkodziła w tym nawet zmiana na stanowisku szkoleniowca w przerwie między rundami.

- Z pewnością trzeba ten sezon uznać za udany. Nie było presji na awans, a on przyszedł sam. Trener Wojciech Czajka zrobił coś z niczego i zostawił drużynę na pierwszym miejscu po rundzie jesiennej. Sprawy rodzinne zmusiły go do rezygnacji z pełnionej funkcji. Na jego miejsce przyszedł Andrzej Biel, wieloletni piłkarz IV-ligowego Dalinu, który niedawno uzyskał licencję trenerską i zabrał ze sobą Michała Wojtana. Ta dwójka zrobiła ogromną różnicę, a gdy już naszym celem był awans doszło do tego kilka innych transferów - powiedział nam prezes Iskry Głogoczów, Andrzej Chrobak.

- W ostatnich latach regularnie awansowaliśmy i spadaliśmy z Klasy A. Naszym celem na najbliższy sezon jest gra w środku tabeli i na razie tego się trzymamy. Jako beniaminek zobaczymy, jak ta liga wygląda. Transferów, póki co, nie zapowiadamy, ale może jeszcze uda się kogoś sprowadzić przed początkiem ligi – dodaje.

Klasa A: Dalin II Myślenice - 5 miejsce – 52 punkty w 28 meczach - średnia punktów na mecz: 1,86

Przed sezonem celem rezerw Dalinu był awans do Klasy Okręgowej, jednak w tak silnej lidze, jaką jest w ostatnich latach myślenicka Klasa A, nie było to najprostsze zadanie. Drużyna Marcina Przęczka złożona z bardzo młodych zawodników, otrzymująca nieco wsparcia z pierwszego zespołu poczyniła na przestrzeni całych rozgrywek ogromny progres. Patrząc na organizację gry, pressing i przygotowanie motoryczne, to była to ścisła czołówka. Zabrakło tylko nieco doświadczenia i warunków fizycznych.

- Jestem zadowolony z mojego zespołu. W zimie zmieniły się nieco nasze priorytety, ponieważ część zawodników trenowała z pierwszym zespołem i wprowadzaliśmy coraz więcej piłkarzy z rocznika 2008. Były mecze, gdzie cała drużyna składała się z młodzieżowców, dlatego później już naszym celem nie był awans, tylko ogrywanie na szczeblu seniorskim kolejnych graczy. Jest we mnie trochę niedosytu, bo gdyby nie niektóre sytuacje czy decyzje sędziowskie, to miejsce barażowe było w naszym zasięgu - podkreślił trener Dalinu II Marcin Przęczek.

Nowy sezon będzie dla drugiej drużyny Dalinu wyzwaniem, ponieważ dojdzie do zmiany na stanowisku trenera. Nieoficjalne informacje wskazują, że Marcina Przęczka zastąpi Marcin Kwater były szkoleniowiec między innymi Jordana-Sum Zakliczyn.

Klasa Okręgowa: Orzeł Myślenice - 2 miejsce, przegrany finał baraży z Pogonią Kraków - 60 punktów w 26 meczach - średnia punktów na mecz: 2,3

Z pewnością wciąż kibiców i piłkarzy Orła boli przegrany finał baraży o V Ligę z Pogonią Kraków, zwłaszcza w obliczu błędów sędziowskich, jakie zostały popełnione w tym spotkaniu. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że zajęcie drugiego miejsca w Klasie Okręgowej i tylko cztery porażki, to bardzo dobry wynik. Podopieczni Kamila Ostrowskiego ostatecznie na kolejny sezon zostają w Klasie Okręgowej, ale będą znów w gronie faworytów do bezpośredniego awansu.

- Chciałbym podziękować kibicom za obecność, bo to bardzo pomaga zawodnikom. Osobiście czułem wasze wsparcie i to było ważniejsze nawet od tego przegranego meczu [z Pogonią Kraków]. My jako piłkarze i wy jako kibice daliśmy z siebie wszystko i dziękujemy wam za każdą chwilę, którą spędziliście z nami - mówił kapitan Orła Myślenice, Kiryl Kyrylov w filmie podsumowującym sezon 2023/2024, który można obejrzeć na mediach społecznościowych klubu.