Noc Muzeów przyciągnęła zwiedzających

Noc Muzeów przyciągnęła zwiedzających

Miało być atrakcyjnie na Nocy Muzeów i chyba nikt się nie rozczarował. Muzeum Niepodległości i jego pracownicy stanęli jak zwykle na wysokości zadania przygotowując ofertę ukierunkowaną zarówno na starszych jak i młodszych odbiorców.

Gra muzealna „Śladami księcia Kazimierza Lubomirskiego”, tworzenie własnego oryginalnego herbu i odbywający się przed budynkiem muzeum pokaz sprzętu strażackiego, który za sprawą druhów z jednostki OSP Myślenice Śródmieście trafił tym razem w ręce najmłodszych. Następnie mieliśmy otwarcie wystawy poświęconej historii OSP Myślenice Śródmieście, w ramach której nie zabrakło sprzętu gaśniczego, umundurowania, hełmów, sztandarów, archiwalnych fotografii, a nawet obrazów. To wszystko z okazji 150 rocznicy funkcjonowania jednostki. Nie brakło również relacji świadków historii - tej bliższej (Jakub Gaździk) i dalszej (Franciszek Szilder). Na koniec muzealnej nocy natomiast z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy wykładu Marka Stoszka pt. „Dwór Polski w pejzażu ziemi myślenickiej”, na którym prelegent obalił kilka mitów związanych z tradycyjnym wizerunkiem dworu szlacheckiego i w atrakcyjnej fotograficznie formie oprowadził nas po dworach w naszym regionie.

Po raz kolejny nie zawiodła również publiczność, bo w trakcie całego wydarzenia przez mury Muzeum Niepodległości przewinęły się setki zwiedzających z rozmaitych kategorii wiekowych.

 

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).