Nowi dyrektorzy w „Dwójce”, Głogoczowie i Borzęcie

Edukacja 20 sierpnia 2019 Wydanie 30/2019
Nowi dyrektorzy w  „Dwójce”, Głogoczowie i Borzęcie

Konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Głogoczowie ogłoszony został 5 czerwca, jednak nie został rozstrzygnięty. Nominacje odbędą się na zasadzie powierzenia stanowiska. Podobnie będzie w ZPO w Borzęcie.

Jak informuje Renata Marzec, naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, z powodu zbyt krótkiego okresu, który pozostał do rozpoczęcia nowego roku szkolnego, nie udało się ponowić konkursu. Nowym dyrektorom zostaną powierzone stanowiska. Kandydatką na dyrektora SP nr 2 została Justyna Otfinowska, a ZPO w Głogoczowie – Marzena Pietrzak. Obie panie czekają obecnie na uzyskanie pozytywnej opinii z Kuratorium Oświaty oraz opinii szkolnych rad. Zarówno w przypadku myślenickiej „Dwójki”, jak i szkoły w Głogoczowie zajdą zmiany, bowiem dyrektorką SP nr 2 była do tej pory Beata Chrapek–Paciorek, a ZPO zarządzał Krzysztof Kania.

– Bardzo się cieszę, że będę mogła sprawdzić się na kierowniczym stanowisku w szkole. To dla mnie duża szansa – mówi Marzena Pietrzak, kandydatka na dyrektora ZPO w Głogoczowie, która od dziewięciu lat uczy w placówce języka angielskiego, a od dwóch lat również informatyki. Natomiast od nowego roku szkolnego obowiązki dyrektora łączyć będzie z nauczaniem fizyki. – To, że już tak długo jestem związana ze szkołą, ułatwi mi zarządzanie nią. Znam grono nauczycielskie, uczniów i ich rodziców.

Pani Marzena nie chciała zdradzić nam swoich planów na zbliżającą się kadencję. - Za wcześnie, by o tym mówić. Nie jestem jeszcze osobą decyzyjną.

Brak ofert w Borzęcie

Decyzja zapada również w Zespole Placówek Oświatowych w Borzęcie. Po rezygnacji pod koniec maja br. z funkcji dyrektora Krzysztofa Halka, 18 czerwca ogłoszono konkurs na dyrektora tej placówki. Nie spłynęła jednak żadna oferta. Powołana na to stanowisko ma zostać Marzena Bylica, która podobnie jak kandydatki z myślenickiej i głogoczowskiej szkoły, czeka na opinię kuratorium i szkolnych rad.

Przypomnijmy, że już wcześniej dowiedzieliśmy się, kto otrzyma nominację na dyrektora reaktywowanej Szkoły Podstawowej nr 1 w Myślenicach (Tadeusz Jarząbek), Szkoły Podstawowej w Zasani (Renata Piekarz), Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach (Rena Rospond), Zespołu Placówek Oświatowych w Bysinie (Grzegorz Kotecki), Zespołu Placówek Oświatowych w Osieczanach (Łukasz Drewienkiewicz) oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Drogini (Jarosław Pietrzak).