Półkolonie w szkole na osiedlu

Półkolonie w szkole na osiedlu

W pierwszym tygodniu ferii zimowych uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Myślenicach mieli okazję uczestniczyć w półkoloniach, które nie tylko dostarczyła im rozrywki, ale także wzbogaciła ich wiedzę i umiejętności.

W trakcie tygodniowego programu uczestnicy od godziny 8 do 13 mogli korzystać z różnorodnych zajęć i aktywności, które zrównoważyły relaksujący czas wolny z konstruktywnymi doświadczeniami. Organizowana już drugi rok przez szkołę wraz ze wsparciem finansowym Urzędu Gminy półkolonia, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Tegoroczna edycja okazała się być wyjątkowo udana i pełna emocji, wzięła w niej udział setka dzieci.

Codziennie organizowane były ciekawe wyjścia. Pierwszego dnia uczniowie wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w Muzeum Niepodległości. Była to wyjątkowa okazja do zwiedzenia tego miejsca… niemal po ciemku. W atmosferze tajemniczości dzieci słuchały opowieści o lokalnych duchach i zmorach nawiedzających naszych przodków. W kolejnych dniach atrakcji dostarczyły: seans w kinie MOKIS, zabawa w sali Ale!Klocki, Hipi-Hop, a także wyjazd do Rabki na spektakl „Pinokio” w teatrze Rabcio. Opiekunami grup byli znani dzieciom nauczyciele , co dodatkowo wpływało na komfort i bezpieczeństwo wypoczynku. Na terenie szkoły były organizowane zajęcia integracyjne, sportowe, plastyczne, które dostarczyły nie tylko rozrywki, ale również nowych doświadczeń i wspomnień.

Półkolonia szkolna okazała się strzałem w dziesiątkę dla wszystkich uczestników i cieszy się uznaniem rodziców, dla których często zagospodarowanie pociech w czasie wolnym od szkoły jest problemem. Dzięki zróżnicowanemu programowi każdy znalazł coś dla siebie, a przy okazji nawiązał nowe znajomości i przeżył niezapomniane chwile. Dzieci miały okazję nie tylko doskonale się bawić, ale również rozwijać się w różnych dziedzinach oraz czerpać radość z aktywnego spędzania czasu. Warto docenić wysiłek i zaangażowanie organizatorów, którzy sprawili, że ferie stały się czasem nie tylko odpoczynku, ale również aktywnej zabawy i rozwoju pasji.

Szkoła Podstawowa nr 3