Puchar Polski Kadetów, Młodzików i Dzieci

W pięknej kieleckiej Hali Legionów w dniach 10-11maja zostały rozegrane zawody Pucharu Polski w Sumo, w których uczestniczyło ponad 600 zawodników i zawodniczek.

Walki odbywały się na czterech matach w trzech grupach wiekowych: Kadetów, Młodzików i Dzieci. KS Dalin reprezentowało sześciu zawodników: Aleksandra Tomera, Karol Śmietanka, Kacper Kozak i Jakub Tomera w Grupie Dzieci, Młodzików Jakub Tomera i Michał Śmietanka, oraz Kadet Antoni Róg. Tradycyjnie największe sukcesy odnieśli nasi najmłodsi zawodnicy, którzy stoczyli po trzy, lub cztery walki. Złoty medal wywalczył Kacper Kozak w kategorii do25 kg, srebrne: Karol Śmietanka w kat. do 28 kg i Jakub Tomera w kat. do 35 kg, oraz brązowy Aleksandra Tomera w kat. do 27 kg. Pozostali zawodnicy z grup młodzików i kadetów przegrali swoje walki w fazie eliminacyjnej i nie zostali zakwalifikowani do rywalizacji w repasażach.

Należy zaznaczyć, że wszyscy trzej debiutowali w swoich grupach wiekowych. Jakub Tomera był najlżejszym zawodnikiem w kat. wagowej do 45 kg i w związku z tym został również dopuszczony do rywalizacji w Grupie Dzieci do 35 kg, gdzie wywalczył srebrny medal.

Wyjazd do Kielc, w którym uczestniczyła również szóstka zawodników z krakowskiej Bieżanowianki został dofinansowany przez Województwo Małopolskie za pośrednictwem Małopolskiego Związku Stowarzyszeń Kultury Fizycznej.

W tym samym czasie w dniach 10-12.05 Jan Mastela uczestniczył w Dębicy w zgrupowaniu Kadry Narodowej połączonym z badaniami przed wyjazdem na Mistrzostwa Europy Seniorów w Sumo. Mistrzostwa odbędą się w dniach 23-27.05 w Loutraki (Grecja). Trzymamy kciuki!

Sponsorem Głównym KS Dalin jest PKN Orlen.