Radosne dni miasta

Radosne dni miasta

Prawie rok przygotowań i wreszcie przychodzi ten weekend, pełen zabawy i ludzi, krzyku, śmiechu, muzyki i tańca. I pełen uśmiechów na twarzy - po prostu Dni Sułkowic

Rok przygotowań, to przede wszystkim trud z wyborem gwiazd, by trafić do zróżnicowanych gustów mieszkańców, by dopasować się do terminów i możliwości koncertowych zespołów, ułożyć program, tak by dograć terminy i godziny z występującymi. Tegoroczne święto miasta obfitowało w występy wielu gwiazd, którymi byli:

Gryps

Zespół powstał w marcu 2014 roku za namową ówczesnego nauczyciela historii Jarosława Pietrzaka (obecnie dyrektora Muzeum Niepodległości w Myślenicach). Zadebiutował na scenie podczas eliminacji do Talentów Małopolski, wystąpił także na Dniach Myślenic i zagrał wiele innych koncertów, w tym przede wszystkim w krakowskim Klubie Kwadrat na konfrontacjach muzycznych Mila. W lipcu 2016 roku zespół rozpoczął pracę nad debiutancką płytą „Inc.115”.

Overside

To polsko-słowacki zespół, grający szeroko pojętego hard rocka. Od ponad 5 lat gości na małopolskich scenach, prezentując autorski materiał oraz covery m in. takich zespołów jak: Deep Purple, AC/DC, Judas Priest, Gary Moore, Def Leppard, Bon Jovi we własnych aranżacjach. Zespół tworzą: Adam Iskierka – vocal, Martin Pumukły - gitara solowa, Jan Pataki - gitara solowa, Paweł Baran - gitara basowa i Tomasz Baran – perkusja.

ZPiT „Elegia” z Rudnika

Działa przy Sułkowickim Ośrodku Kultury. Obchodzi w tym roku swoje 75-lecie istnienia. Trzon zespołu stanowi kapela: Adam Woźnica (skrzypce), Stanisław Judasz (akordeon), Franciszek Judasz (kontrabas), Adam Judasz (klarnet), Piotr Liszkiewicz (trąbka) i Sławomir Przała (klarnet). Zespół prowadzą Joanna Ulman i Beata Szuba. Elegia ma grupę dorosłą i dziecięcą. Elegia jest zespołem cenionym i utytułowanym. Obecnie zespół liczy ok. 55 osób.

Piękni i Młodzi

Zespół założony w Łomży w 2012 roku przez małżeństwo Magdalenę i Dawida Narożnych, którzy zaprosili do współpracy Daniela Wilczewskiego. Na początku swojej działalności jako trio występowali na przyjęciach weselnych. Obecnie wykonują muzykę disco polo dance pop. Znani są z takich piosenek jak: „Niewiara”, „Kocham się w tobie”, czy „Ona jest taka cudowna”. Aktualnie są topowym zespołem w swoim gatunku muzycznym. Na dzień przed koncertem w Sułkowicach po raz trzeci zdobyli nagrodę na Festiwalu Disco Hit Kobylnica 2017, organizowanym przez telewizję Polsat. Otrzymali tam statuetkę, zdobywając miano Hit lata 2017.

DJ-e

Dyskotekę i w sobotę, i w niedzielę poprowadzili DJ Paku, czyli Tomasz Pacułt z Jawornika, którego możecie usłyszeć w każdą sobotę w największym klubie na Podhalu „Dragon” w Czarnym Dunajcu oraz DJ Freaky Fresh, czyli Karol Ciężkowski pochodzący z Biertowic. Obecnie nakręca on zabawę w klubie Magnum w Izdebniku. Chłopaki wspólnie od sześciu lat zabawiają publiczność także podczas Dni Sułkowic.

Dzieci Chudego

Działająca przy Sułkowickim Ośrodku Kultury grupa dzieci przedszkolnych i z pierwszych klas szkoły podstawowej, które spotykają się ze swoim instruktorem Mateuszem Pitalą, by wspólnie śpiewać piosenki Arki Noego, Dzieci z Brodą i innych dziecięcych zespołów wokalnych. Wykonują także pieśni kościelne i patriotyczne.

Tancerze Chillax z Rudnika

Ta grupa taneczna działa od niedawna w Rudniku. Instruktorka Marzena Suder prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku od 6-13 lat oraz w sekcji młodzieżowej. Zespół wykonuje taniec nowoczesny i działa przy ośrodku kultury w Sułkowicach od 1989 roku. Założycielką i pierwszą instruktorką jest Danuta Kostowal-Suwaj. W sumie tańczy w nim ok. 40 osób. Na zajęciach dzieci i młodzież poznają technikę tańca klasycznego, współczesnego, jazzowego oraz nowoczesnego (street dance).

Paulina Rusek

Mieszkanka Sułkowic, obecnie 20-letnia. Śpiewa od zawsze. Od trzech lat jest wokalistką zespołu Iver, który gra na weselach i imprezach okolicznościowych. Dała się poznać jeszcze jako śpiewająca gimnazjalistka. Miała nawet własny recital. Podczas Dni Sułkowic dwa utwory Paulina zaśpiewała w duecie z Anią Ciężarek.

Orkiestra Dęta

Ponad 140-letni zespół działający obecnie przy Sułkowickim Ośrodku Kultury. Zrzesza około 45 członków, jej kierownikiem jest Tadeusz Ziembla, a kapelmistrzem od 2011 roku - Andrzej Moskal. Orkiestra występuje podczas uroczystości państwowych, religijnych oraz wydarzeń okolicznościowych.

Echo

Muzyków Echa połączyła wspólna pasja, przyjaźń i chęć zaistnienia w świecie muzyki. Choć początki były ciężkie, dzięki zaparciu i chęci działania Echo dorobiło się własnego małego „studia” w piwnicy. To tam odbywają się próby, podczas których muzycy szlifują swoje utwory. W lutym zespół wydał debiutancką płytę o nazwie „00:01” (Minuta po Północy).

Ostatni w Raju

Zespół działa od 2013 roku i zdążył już zostać zwycięzcą takich konkursów jak RockFest w Łodzi, CKart w Gdowie czy PoliKultura w Krakowie. Grupę charakteryzuje dynamizm, rozmach, zapał i temperament - cztery słowa, które tworzą perfekcyjny rock.

Video

To jeden z najpopularniejszych zespołów współczesnej polskiej muzyki rozrywkowej. Istnieje od 2007 roku, ma na swoim koncie 3 albumy: „Video Gra”, „Nie Obchodzi Nas Rock” oraz „Doskonale Wszystko Jedno”. Wspomniane płyty przyniosły liczne przeboje, m.in: „Bella”, „Idę na plażę”, „Soft”, „Papieros”, „Środa czwartek”, „Szminki róż”, „Fantastyczny lot”, „Wszystko Jedno” oraz „Ktoś Nowy”. Video jest laureatem licznych nagród, wśród ostatnich wyróżnić można statuetki Eska Music Awards 2015, 2016 w kategorii „Najlepszy zespół”. W tym roku single „Wszystko Jedno” i „Ktoś Nowy” osiągnęły status Platynowych Płyt, a album „Doskonale Wszystko Jedno” pokrył się złotem.

jgk