Światło Niepodległości w Jaworniku

Światło Niepodległości w Jaworniku

Obchody Święta Niepodległości nie ograniczają się jedynie do oficjalnych ceremonii, parad i pokazów. To także czas dla licznych inicjatyw społecznych oraz różnorodnych form upamiętnienia tego istotnego dla Polaków dnia.

Wieczorem 10 listopada, na strażnicy w Jaworniku z inicjatywa Rady Sołeckiej oraz sołtysa Władysława Kurowskiego odbyła się Wieczornica poświęcona świętu odzyskania niepodległości. Początek wieczornicy zarezerwowany był na oficjalne powitanie gości, którego dokonał sołtys.

Na wieczornicy obecni byli: burmistrz Jarosław Szlachetka oraz radny sejmiku wojewódzkiego Robert Bylica. Nie zabrakło również przedstawicieli instytucji edukacyjnych, w tym dyrektor szkoły Renaty Marzec z zastępcą Piotrem Antkiewiczem, oraz dyrektor przedszkola Anety Murzyn. W gronie gości znalazł się także przewodniczący rady sołeckiej, Dariusz Łabędzki. Razem z zaproszonymi osobami wspólnie odśpiewano hymn Polski. Następnie głos oddano przedszkolakom, które pod opieką wychowawczyni Marii Popek oraz pani Edyty Ocetkiewicz przygotowały montaż słowno-taneczny. Wystąpiła grupa Muszelek. Następnie „pałeczke” przejęła Jagoda Tomal – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej, która zaprosiła na „Taniec Orła” w wykonaniu uczennic klas VI i VII (Zofia Wilkołek, Lena Suruło, Julia Bochenek, Milena Łopata). Po nich na scenie pojawili się utalentowani soliści: Julia Bochenek zaśpiewała „To właśnie jest moja Ojczyzna”, Amelia Chlipała „Biały Orzeł”, Zuzanna Podoba „Mówię o Tobie dobrze”, a Justyna Skóra zagrała na skrzypcach utwór „Przybyli ułani pod okienko”. Młodzież została przygotowana do występów pod okiem pań Renaty Teper i Magdaleny Pielech.

Zwieńczeniem wystąpień był Polonez, który został przedstawiony publiczności w wyjątkowej choreografii przygotowanej przez panią Magdalenę. Wieczornica była nie tylko festiwalem talentów, ale także prawdziwym kulinarnym świętem, dzięki wypiekom oferowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Róża”. Wieczornica, pełna talentu, wzruszeń i wspólnego świętowania, zakończyła się nie tylko owacjami dla artystów, ale również wdzięcznością dla wszystkich, którzy przyczynili się do jej sukcesu. Dzięki zaangażowaniu młodzieży, wsparciu nauczycieli, profesjonalizmowi prowadzących oraz smakowitym wypiekom, wieczór ten pozostanie w pamięci jako niezapomniane święto, które jednoczyło społeczność w radości, szacunku i wspólnej dumie z historii naszej niepodległej Ojczyzny. Niech ta wieczornica będzie inspiracją do dalszych wspólnych przedsięwzięć i świadomego pielęgnowania naszych tradycji.

Karolina Korneszczuk-Podoba Karolina Korneszczuk-Podoba Autor artykułu

Studiowała resocjalizację na Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum. Jej największą życiową pasja jest praca, nie wyobraża sobie bezczynności, dlatego często robi wiele rzeczy na raz i z reguły jej się to udaje