Szansa by odważnie używać wyobraźni i polubić samodzielne czytanie

Szansa by odważnie używać wyobraźni i polubić samodzielne czytanie
Joanna Krzyżanek, Kotki Dorotki, Pieski Tereski, Seria Czytam uważnie, Publicat, wiek 5+

Nazwisko autorki mówi wszystko. To gwarancja jakości. Obrazowy i przemawiający do dziecięcej wyobraźni styl, zabawne puenty, duża dawka humoru i promowanie określonych wartości - oto cechy kolejnych publikacji Joanny Krzyżanek. Ale trzeba dodać do nich jeszcze jeden element - zdecydowanie ponadprzeciętna dawka kreatywności. Bo twórczyni Cecylki Knedelek, Kury Adeli, Lamelii Szczęśliwej, pachnącej biblioteki znów zaskakuje! Tym razem tworzy serię opowiadań dla początkujących czytelników, pomagającą im nabyć biegłość w tej niezwykle cennej umiejętności.

Pieski Tereski to zachęta do czytania sylabami. Jednak mogą z niej skorzystać nie tylko dzieci uczone właśnie metodą sylabową, ale także te korzystające z tradycyjnych sposobów. Na pewnym etapie łączenie całych sylab (a nie liter) znacznie usprawnia proces czytania. Zwłaszcza, że opowiadania pani Krzyżanek wzbudzają zainteresowanie i rozbawienie najmłodszych, zachęcając ich - często skuteczniej niż opiekunowie - do kontynuowania lektury.

Jeśli Pieski Tereski i Kotki Dorotki (trenujące uważność i koncentrację) trafią do wrażliwości naszych pociech, mamy szansę pomóc im stać się nie tylko sprawnymi czytaczami, ale przede wszystkim - miłośnikami książek!

Biblioteka Inspiracji - portal o wyjątkowych książkach dla dzieci
facebook.com/bibliotekainspiracji

Karolina Mucha Karolina Mucha Autor artykułu

Z wykształcenia kulturoznawca międzynarodowy i historyk. Od siódmego roku życia miłośniczka literatury, zwłaszcza dziecięcej. Zajmuję się recenzowaniem publikacji dla najmłodszych, organizowaniem konkursów i projektów promujących czytelnictwo w ramach Biblioteki Inspiracji.