TKKF Uklejna w rozgrywkach I Ligi Badmintona

Sport 20 września 2022 Wydanie 35/2022
TKKF Uklejna w rozgrywkach I Ligi Badmintona

W dniu 17 września 2022 r. w Zielonce koło Warszawy, Drużyna TKKF Uklejna Myślenice zadebiutowała w rozgrywkach I Ligi Badmintona PZBad (Polski Związek Badmintona).

Można powiedzieć, że był to wymarzony debiut.

W pierwszym meczu TKKF zmierzył się z jednym z faworytów do awansu do Ekstraligi (najwyższej klasy rozgrywkowej) z drużyną WWL Badminton Club z Marek. Po bardzo zaciętym pojedynku to drużyna z Myślenic wyszła zwycięsko wygrywając 4:3 i sprawiając nie lada sensację na początku rozgrywek. W drugim meczu TKKF zmierzył się z zespołem z Olsztyna - Rakiety Olsztyn. Myśleniccy badmintoniści tu również wyszli zwycięsko wygrywając 6:1.

Po pierwszej kolejce ligowej drużyna TKKF plasuje się na samej górze tabeli zajmując aktualnie II miejsce.

Rozgrywki potrwają do maja 2023 r., występuje w nich 12 drużyn, a przed myślenickim zespołem jeszcze minimum cztery zjazdy. Zespoły walczą o awans do Ekstraligi Badmintona.

W kwietniu to drużyna z Myślenic będzie gospodarzem przedostatniej kolejki ligowej - już teraz zapraszamy do licznego kibicowania, a sponsorów oraz partnerów medialnych do wsparcia tego wydarzenia.

W pierwszej kolejce drużynę z Myślenic reprezentowali: Tomasz Proszek, Tomasz Matoga, Mateusz Pietruszka, Agata Kornacka, Dagmara Pękała, Julia Pajek.

Tomasz Proszek