Tropem dinozaura

Tropem dinozaura

Święto Dinozaura w przedszkolu to jedna z tych okazji, której nie omijają nauczyciele przedszkola i rodzice przedszkolaków, ponieważ… dzieci kochają dinozaury!

W minionym miesiącu, a dokładnie 26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Na tę okoliczność Przedszkole „Pod Jaworem” zorganizowało nietypowe zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie dinozaurów. Zajęcia rozpoczęły się od powitania wszystkich małych dinozaurów w sali, gdzie każde dziecko miało okazję przedstawić swojego ulubionego dinozaura i opowiedzieć trochę o nim.

Ciekawe zajęcia z wykorzystaniem planszy, książek, historyjek obrazkowych czy zdjęć, zachęcały również do poznawania sposobu narodzin oraz wyginięcia dinozaurów z naszej planety. Odbyły się też zabawy odkrywczo-badawcze – z wykorzystaniem sody oczyszczonej i octu. Przedszkolaki najbardziej zainteresowały zabawy w paleontologa czyli wykopywanie z piasku ,,szkieletów dinozaurów”, co dało dzieciom wiele emocji i pozytywnych przeżyć.

- Przy okazji zabawy, mieliśmy możliwość utrwalania pojęć matematycznych – umiejętność przeliczania, porównywania wyglądu, określania wielkości dinozaurów, segregowania wg określonej cechy – mówi pani Kasia, jedna z nauczycielek.

Było też wiele zabaw ruchowych oraz zajęcia plastyczne, na których grupa Żółwików z masy solnej wykonywała szkielet dinozaurów. Dzień Dinozaura upłynął na wielkim odkrywaniu, poszukiwaniu i doświadczaniu, ale przede wszystkim, na kreatywnej zabawie, która jest istotnym źródłem rozwijania zainteresowań dzieci.

Karolina Korneszczuk-Podoba Karolina Korneszczuk-Podoba Autor artykułu

Studiowała resocjalizację na Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum. Jej największą życiową pasja jest praca, nie wyobraża sobie bezczynności, dlatego często robi wiele rzeczy na raz i z reguły jej się to udaje