UKS Zarabie na autostradzie do III ligi

UKS Zarabie na autostradzie 
do III ligi

Wygląda na to, że występujący w IV lidze zespół tenisistów stołowych UKS Zarabie nie tylko awansuje do III ligi, na co zapowiadało się od jakiegoś czasu, ale zrobi to również grubo przed terminem.

W dwóch ostatnich meczach podopieczni Bogdana Czyżyckiego rozwiali wszelkie ewentualne wątpliwości czy na taką promocję zasługują. Najpierw zdecydowanie wygrali przełożony z 14 stycznia mecz z MKS Centrum Kraków II. Spotkanie z krakowskim zespołem miało się pierwotnie odbyć w Myślenicach, ostatecznie zostało rozegrane w Dobczycach. Wynik jednak nie pozostawia wątpliwości, że to UKS Zarabie jest ligowym mocarzem, a goście bronią sie przed spadkiem. Zdecydowanym zwycięstwem zakończył się również pierwszy mecz rundy finałowej rozgrywany już w Myślenicach, w piątek wieczorem z Victorią Spytkowice. UKS Zarabie ma w tabeli aż 6 punktów przewagi nad drugim zespołem Skawy Wadowice (jeden mecz zaległy) i bardzo komfortową sytuację, biorąc pod uwagę, że do końca sezonu są już tylko 4 kolejki ligowe. Trzecią ligę widać już na horyzoncie. Trzymamy kciuki, żeby stała się rzeczywistością.

UKS Zarabie - MKS Centrum Kraków 12:2 (punkty dla UKS zdobywali: Maciej Nalepa 1.5 Bogdan Czyżycki 3.5 Wojciech Waliczek 3.5 i Andrzej Dźwig 3.5).

UKS Zarabie - Victoria Spytkowice 12:2 (Nalepa 3, Czyżycki 3, Waliczek 3.5 , Dźwig 2.5)

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).