W sparingowych derbach Pcimianka górą

W sparingowych derbach Pcimianka górą

Mocno dostali w kość na treningach podopieczni Przemysława Senderskiego i to było widać w trakcie dwóch meczów sparingowych w piątek i sobotę.

Efekt tych przygotowań ma być widoczny na starcie sezonu i wtedy ma również przyjść optymalna forma startowa. W meczu z Pcimianką Dalin pod koniec wyraźnie opadł z sił, ale nie zmienia to faktu, że Pcimianka zaimponowała w sobotę dynamiką, szybkością, zdecydowaniem i umiejętnościami czysto piłkarskimi.

Zresztą tak jak w poprzednich meczach- sparingach, w których wygrywali trzykrotnie z zespołami z IV ligi. W dotychczasowych meczach trenowani przez Mateusza Misia piłkarze wygrywali z Gdovią (8:2), Górnikiem Wieliczka (5:3), Wolanią Wola Rzędzińska (4:0), BKS Hal-Mont Bochnia (4:0) i tylko wypada im życzyć, żeby utrzymali tę formę, bo wtedy wiosna będzie należeć do nich.

Sobotni mecz kontrolny atmosferą, zaangażowaniem i poziomem zupełnie nie przypominał sparingu tylko regularny mecz ligowy, a w zasadzie derbowe starcie o punkty. Mieli co oglądać koneserzy futbolowi w sobotnie popołudnie, nie mogący się doczekać na start rundy rewanżowej.

Za tydzień Dalin zagra sparing z Orłem Piaski Wielkie, za dwa tygodnie z Radziszowianką, a potem rusza IV ligowy sezon.

Dalin - Pcimianka 1:3 (1:1)

Gole strzelali: Supel - Zalejski, Stańczyk, Malik

Dalin: Żmudzki - Chochliński, Jędrzejowski, Kowalski, Rachfał, Kornaś, Dara, Supel, Fałowski, Cienkosz, Półtorak. W drugiej połowie weszli: Wójcik, Szifer, Ponomarenko, Ładyga, Wróblewski, Maciejowski, Pukrop, Ciuruś.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).