Wielkie święto Pierwszoklasistów oraz Dzień Edukacji Narodowej

Wielkie święto Pierwszoklasistów oraz Dzień Edukacji Narodowej
SP Jawornik - klasa IB

Kto z nas pamięta swoje pierwsze dni w szkole? Granatowy fartuszek, brązowy tornister oraz gustowny naszyjnik z kluczy do mieszkania. Wszyscy czuliśmy się tacy dorośli, dumni i samodzielni. Każdy z nas zadawał sobie pytanie: jaka będzie nasza nauczycielka? Czy znajdziemy tu przyjaciół?

Od tamtej pory sporo się zmieniło, dziś dzieci mają ładniejsze plecaki, a po lekcjach idą na świetlicę. Nadal jednak opuszczenie murów przedszkola i przekroczenie progu szkoły wiąże się z wielką zmianą dla młodego człowieka oraz wielkimi emocjami. Pojawia się sporo nowych obowiązków, wyzwań i zdań. Nowa pani, nowe otoczenie, nowi koledzy, a to wszystko witane z wypiekami na twarzy. Te ostatnie mieli uczniowie z klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Jaworniku, którzy 13 października oficjalnie zasilili grono uczniów tej szkoły.

Uroczysta akademia rozpoczęła się powitaniem przewodniczącego samorządu szkolnego, Jakuba Osten-Sacken oraz jego zastępcy Kornelii Pustelnik. Jako druga zabrała głos pani dyrektor, Renata Marzec. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczyła nagrody dla zasłużonych nauczycieli: Beaty Warzechy, Krystyny Szczotkowskiej oraz Edyty Starzec-Sobieszkody. Wyróżniona została też Monika Zając. Do tradycyjnego pasowania przystąpiło 34 uczniów. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy oraz słowniki. W tym wyjątkowym dniu pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności sceniczne podczas przedstawienia, które przygotowali dla zaproszonych gości. W trakcie uroczystości uczniom towarzyszyli rodzice, nauczyciele oraz koledzy ze starszych klas.

Pierwszoklasistom gratulujemy, a wszystkim dyrektorom, nauczycielom i pracownikom szkół życzymy wytrwałości, pogody ducha i wielu sukcesów!

Karolina Korneszczuk-Podoba Karolina Korneszczuk-Podoba Autor artykułu

Studiowała resocjalizację na Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum. Jej największą życiową pasja jest praca, nie wyobraża sobie bezczynności, dlatego często robi wiele rzeczy na raz i z reguły jej się to udaje