Wpadł z narkotykami. Pogrążył go pies

Wpadł z narkotykami. Pogrążył go pies

Pewny siebie 30-letni mieszkaniec powiatu myślenickiego nie przejął się zbytnio niezapowiedzianą wizytą funkcjonariuszy policji, jednak ci mieli psa, który wskazał szafkę z 700 gramami marihuany oraz odnalazł ukryty sprzęt do jej uprawy

Kilka dni temu funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Krakowie udali się do mieszkańca naszego powiatu, u którego zgodnie ze zdobytymi informacjami miały znajdować się narkotyki. W godzinach popołudniowych policjanci zapukali do drzwi domu jednorodzinnego, a pewny siebie i niczego niespodziewający się mieszkaniec bez przeszkód wpuścił funkcjonariuszy do środka.

Podczas przeszukania terenu nieruchomości specjalnie szkolony do znajdowania narkotyków pies wskazał w garażu szafkę w której ukryte było ponad 700 gramów marihuany. Pies zaprowadził funkcjonariuszy również na strych domu, gdzie znajdował się specjalistyczny sprzęt do uprawy narkotyków: wentylatory, lampy, nawilżacze oraz filtry. W trakcie czynności policjanci zajęli również gotówkę w kwocie 5900 zł - jako zabezpieczenie na poczet przyszłych kar.

30-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz posiadania przyrządów służących do niedozwolonego ich wytwarzania (art. 62 ust. 2 oraz art. 54 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii) do których się przyznał. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego.