Zapraszamy na „Rozświetlenie ścieżki podczas przebieżki”

Zapraszamy na „Rozświetlenie ścieżki podczas przebieżki”

Mieszkańcy Myślenic będą mogli korzystać z bezpiecznej, oświetlonej ścieżki rowerowo-biegowej na Zarabiu! W czwartek, 4 stycznia odbędzie się oficjalne rozświetlenie trasy na odcinku od mostu przy ul. Piłsudskiego do Dolnego Jazu na Rabie, podczas którego myśleniczan czekają ciekawe atrakcje.

Oświetlenie zostało wykonane w ramach realizacji zadania pn. „Oświetlenie ścieżki rowerowo-biegowej na Zarabiu” zgłoszonego w IV edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt ten, zgłoszony jako zadanie ogólnomiejskie, spotkał się ze sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców gminy Myślenice - uzyskał 2545 głosów - i tym samym został wybrany do realizacji. W ramach wspomnianego zadania wykonana została dokumentacja projektowa oraz montaż słupów oświetleniowych z lampami LED generującymi ciepłą barwę światła.

- Zadanie to zostało zgłoszone w celu poprawy bezpieczeństwa i komfortu użytkowników ścieżki, głównie biegaczy, rowerzystów oraz spacerowiczów, a także podniesienie jej atrakcyjności. Wielu mieszkańców wyrażało spore obawy, wskutek czego nie korzystało z niej po zmroku, jak i wczesnym rankiem. Teraz osoby te będą mogły pokonywać wyznaczoną trasę bez strachu o swoje bezpieczeństwo. Zapraszam amatorów biegania i nordic walkingu na uroczyste rozświetlenie ścieżki, które zaplanowaliśmy na czwartek 4 stycznia o godzinie 18:30 – powiedział autor zadania, zastępca burmistrza Myślenic, Mateusz Suder.

W programie wydarzenia „Rozświetlenie ścieżki podczas przebieżki” znalazł się bieg z zawodnikami sekcji biegowej KS Dalin Myślenice oraz spacer nordic walking ze studentami Uniwerystetu Trzeciego Wieku.

Na przybyłych czeka również poczęstunek (na słodko i na gorąco) przygotowany przez Koło Gospodyń Górne Przedmieście. Partnerami wydarzenia są: KS Dalin Myślenice oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Myślenicach. Do udziału w wydarzeniu zaprasza burmistrz Myślenic, Jarosław Szlachetka oraz zastępca burmistrza Mateusz Suder.