Będzie się działo na drogach

Będzie się działo na drogach

Tegoroczne „rozdanie” środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg było bardzo korzystne dla samorządów ziemi myślenickiej. Pula przyznanych środków to łącznie ponad 16 mln zł, z czego tylko dla gminy Myślenice przeszło 10 mln zł. Większość pieniędzy, jakie otrzyma nasza gmina zostanie wydanych na modernizację tzw. drogi północnej w Jaworniku. Duże środki jakie otrzyma samorząd powiatowy zostaną wydane na przebudowę drogi Polanka – Zawada - Krzyszkowice.

– Mamy rewelacyjne informacje, nasza gmina otrzyma kolejne wsparcie na modernizację dróg w Jaworniku oraz w Polance – powiedział na konferencji prasowej, zorganizowanej na poboczu drogi północnej w Jaworniku, burmistrz Jarosław Szlachetka, przekazując informacje o pozyskanych środkach z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. - Są to ważne inwestycje, które przede wszystkim poprawią bezpieczeństwo mieszkańców, szczególnie pieszych, którzy na co dzień korzystają z tych dróg. Bez wsparcia rządowego nie byłoby możliwe wykonanie tych inwestycji

Zakres planowanych prac w Jaworniku obejmie kompleksową modernizację drogi gminnej tzw. północnej (nr 540285K) na długości około 2,5 kilometra, w tym budowę chodników, obiektów mostowych i przepustów oraz przebudową skrzyżowań. Zmodernizowane zostaną również zjazdy i pobocza, wykonane zostanie oświetlenie. Całość ma zostać wykonana do końca 2023 roku. Natomiast remont drogi gminnej w Polance (nr 540281K) o długości około 850 metrów zostanie wykonany w tym roku i obejmie wymianę nawierzchni asfaltowej, budowę chodników, poboczy, elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także odwodnienie korpusu drogowego.

- Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to inwestycja w nasze bezpieczeństwo. Rząd Prawa i Sprawiedliwości kolejny raz pokazuje jak ważny jest rozwój lokalnych samorządów w naszym kraju. Dzięki tym środkom zostaną dofinansowane ważne zadania drogowe na terenie gminy Myślenice oraz gmin: Dobczyce, Lubień i Wiśniowa. Jestem usatysfakcjonowany, że kolejny raz między innymi moja praca przynosi należyte efekty. Nie byłoby jednak tego sukcesu bez wspólnego wysiłku wielu zespołów pracowników samorządowych, radnych gminnych i powiatowych i szefów poszczególnych samorządów. Przy tej okazji dziękuję szczególnie moim koleżankom i kolegom radnym z Prawa i Sprawiedliwości za bieżącą współpracę i Wasze wsparcie. Serdecznie dziękuję premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi oraz wojewodzie małopolskiemu Łukaszowi Kmicie za przychylność i ciągłe docenianie naszych działań, co umożliwia realizację najpilniejszych potrzeb naszych mieszkańców. Samorządom gratuluję otrzymanych środków i życzę sprawnej i bezproblemowej realizacji zadań – powiedział na konferencji Władysław Kurowski, poseł na Sejm RP.

Oprócz gminy Myślenice, której przyznano na wyżej wymienione prace kwotę 10.041 264,60 zł, dofinansowanie otrzymają także

- Starostwo Powiatowe w Myślenicach – w kwocie 4.334.000 zł na przebudowę drogi powiatowej wraz z obiektem mostowym w miejscowościach Polanka, Zawada, Krzyszkowice.

- gmina Lubień – w kwocie 322.259 zł na remont drogi w miejscowości Krzeczów,

- gmina Dobczyce – w kwocie 775.138 zł na przebudowę drogi gminnej Stadniki w miejscowości Stadniki,

- gmina Wiśniowa – w kwocie 674.800 zł na przebudowę drogi wewnętrznej z obiektem mostowym oraz skrzyżowanie z drogą powiatową w miejscowości Kobielnik.

- Chciałbym dzisiaj podziękować panu Władysławowi Kurowskiemu, szczególnie w związku z dyskusjami na różnych forach internetowych na temat „ile to poseł pomaga i dzięki komu trafiają do nas środki z funduszy rządowych” – powiedział obecny na konferencji Robert Pitala, szef klubu radnych PiS w radzie powiatu myślenickiego. - Myślę, że gdyby nie jego praca, to dziś ziemia myślenicka nie otrzymałaby 16 mln zł, a przecież niedawno znaczące środki otrzymał nasz szpital, a takich przykładów działań naszego posła jest więcej. Dlatego jeszcze raz dziękuję w imieniu samorządu powiatowego i mam nadzieję, że wszystkie samorządy, które chcą współpracować są zadowolone z tej pomocy.

Sukcesy są zasługą pracy zespołowej, dzięki temu można realizować ambitne zamierzenia, tak jak modernizacja drogi północnej w Jaworniku, o czym mieszkańcy marzyli od lat.

Witold Rozwadowski Witold Rozwadowski Autor artykułu

Prezes MARG Sp. z o.o. Redaktor naczelny. Przez wiele lat pracował w Urzędzie Miasta i Gminy w Myślenicach, Wcześniej w latach 1999-2003 pełnił funkcję redaktora naczelnego Gazety Myślenickiej. (SAMORZĄD)